Hydrodemolice

Hydrodemolice je technika, která využívá vysokotlaký vodní paprsek k odstranění poškozeného, zvětralého betonu z konstrukcí a staveb. Příkladem jsou mosty, sloupy, přehrady, nábřeží, garáže, letiště, elektrárny a další inženýrské konstrukce. Naše metoda splňuje nejnovější evropské normy EN 1504 pro opravy betonových povrchů. Proces hydrodemolice připravuje povrh pro další opravy. Tento drsný povrch poskytuje větší plochu pro lepení, což má za násedek výrazně silnější vazbu, oproti sbíječkám, frézám nebo jiných mechanických metod odstranění. Další výhodou je, že další struktura betonu je nepoškozena. Nedochází k poškození armatury a vzniku mikrotrhlin.

Náš robot je rychlejší, snadněji použitelný a nákladově efektivnější. Poskytuje nejlepší možný výkon jak efektivně odstranit beton s požadovanou hloubkou. Beton lze odstraňovat na rovných a zakřivených plochách - vodorovně, svisle i nad hlavou. Díky svému univerzálnímu použití se širokou škálou funkcí zajišťuje špičkové kvalitní výsledky, při zaručení bezpečnosti, rychlosti a nízkými provozními náklady.

Drsný, nepravidelný povrch opracovaného betonu poskytuje vynikajicí přilnavost nového betonu. Zvětralý a "nezdravý" beton se výborně odstraňuje. Vibrace na okolní konstrukci je vyloučena. Při práci jsou vyloučeny vibrace do rukou dělníka a následné zdravotní problémy. Obsluha stroje je zcela bezpečná bez "umazání". Hydrodemolice je časově velmi rychlá, zkracuje dobu celé výstavby. Hydrodemolice minimalizuje znečištění okolí prachem. Robot snižuje pracovní sílu a minimalizuje pravděpodobnost zranění ve srovnání s jinými metodami, jako například sbíjecí kladiva a ruční stroje pro řezání vodním paprskem.

Disponujeme strojem o výkonu až 1 300 Bar a o průtoku 200 l/min. Stroj je poháněn motorem Volvo + o výkonu 500 kW.

Hydrodemolice je metoda odstraňování vrstvy jak zdravého, tak i tenké vrstvy zvětralého betonu, a to až do hloubky 250 mm. Veškerá energie, která je soustředěná do jednoho vodního paprsku, dokáže rozmělnit beton bez narušení ocelových výztuží. Díky tomu nedochází ke vzni-ku mikroprasklin ani k narušení statiky.

Použitím robotického stroje Aqua Cutter jsme schopni využít 100% výkonu našeho agregátu.

Aqua cutter je nejuniverzálnější hydrodemoliční robot na trhu, vhodný pro všechny druhy operací. Inovativní řešení robotů umožňuje obsluze dosahovat horizontálně i vertikálně až do výšky sedmi metrů bez podpory. Tím odpadá nutnost výstavby lešení a plošin, čímž se šetří čas a náklady investora a zvyšuje se efektivita.

Tuto technologii je možné využívat při veškerých opravách betonových konstrukcí, mostů, tunelů, výškových budov, podzemních garáží, nádraží, přehrad, letištních ploch a podobně.

Díky kombinaci těchto tří atributů se zařízení stává  nejvýkonnějším na českém trhu.

Firma HDR SERVIS s.r.o současně nabízí:

 • čištění potrubí velkých průměrů s extrémně tvrdou inkrustací
 • čištění vodovodů před sanací Kombinací vysokého tlaku a velkého průtoku vody lze narušit a odstranit beton až do hloubky 20 centimetrů horizontálně i vertikálně.

Pro maximální využití energie vodního paprsku je využíváno zařízení Aqua Cuter, jež je speciálně navrženo nejen pro použití v omezených pro-storech, ale i na dálnicích, mostech a podobně. Zcela nahradí ruční práce. 

Využití:

 • opravy silnic
 • opravy mostů
 • u veškerých betonových konstrukcí
 • odstraňování poškozených vrstev betonu

Výhody:

 • kvalita
 • rychlost
 • bezpečnost
 • efektivita
 • nedochází k narušení statiky, armatury 
 • zanechává dokonalý povrch pro další opravy


Foto: aquajet.se, conjet.com
Video: youtube.com

umíme vám nabídnout také další služby