Hydrodemolice

Hydrodemolice je technika, která využívá vysokotlaký vodní paprsek k odstranění nežádoucího, poškozeného, zvětralého betonu z konstrukcí a staveb.
Příkladem jsou mosty, sloupy, přehrady, nábřeží, garáže, letiště, elektrárny a další inženýrské konstrukce. Naše metoda splňuje nejnovější evropské normy EN 1504 pro opravy betonových povrchů. Proces hydrodemolice připravuje povrch pro další opravy. Tento drsný povrch poskytuje větší plochu pro lepení, což má za následek výrazně silnější vazbu, oproti sbíječkám, frézám nebo jiných mechanických metod odstranění. Další výhodou je, že další struktura betonu je nepoškozena. Nedochází k poškození armatury a vzniku mikrotrhlin.

Náš robot je rychlejší, snadněji použitelný a nákladově efektivnější. Poskytuje nejlepší možný výkon jak efektivně odstranit beton s požadovanou hloubkou. Beton lze odstraňovat na rovných a zakřivených plochách - vodorovně, svisle i nad hlavou. Díky svému univerzálnímu použití se širokou škálou funkcí zajišťuje špičkové kvalitní výsledky, při zaručení bezpečnosti, rychlosti a nízkými provozními náklady.

Drsný, nepravidelný povrch opracovaného betonu poskytuje vynikající přilnavost nového betonu. Zvětralý a "nezdravý" beton se výborně odstraňuje. Vibrace na okolní konstrukci je vyloučena. Při práci jsou vyloučeny vibrace do rukou dělníka a následné zdravotní problémy. Obsluha stroje je zcela bezpečná bez "umazání".

Hydrodemolice má tyto výhody:

  • Je časově velmi rychlá, zkracuje dobu celé výstavby.
  • Hydrodemolice minimalizuje znečištění okolí prachem.
  • Robot snižuje pracovní sílu a minimalizuje pravděpodobnost zranění ve srovnání s jinými metodami, jako například sbíjecí kladiva a ruční stroje pro řezání vodním paprskem.
  • Nedochází k poškození armatury a vzniku mikrotrhlin

Disponujeme jedním z nejvýkonnějších strojů na trhu. 

Hydrodemolice je metoda odstraňování vrstvy jak zdravého, tak i tenké vrstvy zvětralého betonu, a to až do hloubky 250 mm. Veškerá energie, která je soustředěná do jednoho vodního paprsku, dokáže rozmělnit beton bez narušení ocelových výztuží. Díky tomu nedochází ke vzniku mikroprasklin ani k narušení statiky.

Použitím robotického stroje Aqua Cutter jsme schopni využít 100% výkonu našeho agregátu.

Tuto technologii je možné využívat při veškerých opravách betonových konstrukcí, mostů, tunelů, výškových budov, podzemních garáží, nádraží, přehrad, letištních ploch a podobně.

Díky kombinaci těchto tří atributů se zařízení stává nejvýkonnějším na českém trhu.

Odbourání nežádoucího betonu při opravě O2 aréna Praha

Odbourání poškozeného mostního pilíře SKANSKA

Odstranění nežádoucího betonu ze stěn bezpečnostního přelivu Nechranické přehrady

Více na videu na YouTube kanálu https://youtu.be/c2ChBJOWGLo

https://youtu.be/vrsgmB-TNR0

umíme vám nabídnout také další služby